Když trenérka nemluví

4. října 2018 v 13:52 | Darina |  Srdce mušketýra
Pac dvounožci,

Tak se mi přihodilo, že trenérka dokonce dvakrát po sobě se mnou při venčení nemluvila! Ne, nebojte se, nenaštval jsem ji. Byla jen příšerně nastydlá a šetřila hlas. Asi pět minut jsem z toho byl udivený. Není naštvaná a nemluví?

Zvládl jsem to však rychle. Jednak umím krásně dělat "kuk" a sledovat, co se děje, jednak umím číst její řeč těla a také umím odečítat nálady. Venčení jsme si tedy vlastně docela užili. Já jsem si zvykl na to, že přivolání bylo tentokrát místo povelem hvízdnutím. Uvědomil jsem si, že se musím víc koukat. Reagoval jsem pak na pouhý pohyb ruky či jen prstů. Jinak jsem mohl lítat a řádit, jak mi bylo libo. Trochu mi, pravda, chybělo, že když se mi něco povedlo obzvlášť dobře, neslyšel jsem, že jsem šikovný, frajer či že to bylo super. Zpětná vazba však přesto byla. Tentokrát v podobě piškotů a míčku. Míček mám rád vždy, piškoty mám spojené s chůzí u nohy, jinak už o ně zas tak moc nestojím.

Konečně jsem dotáhl k dokonalosti cvik na obíhání něčeho, protože jsem si uvědomil, že i to je velká legrace. Musím dávat pozor, co mám oběhnout a jak. Momentem překvapení je i to, kolik předmětů, protože i to se mění. Proto makám celou dobu jak o život. Protože… odměnou za tohle, čemu trenérka říká "Revír!" je nakonec dlouhatananánský hod míčkem. A teď už mi dokonce stačí jen ukázat na to, co mám oběhnout.

Je fakt, že jiní dvounožci na nás při tom venčení trochu zírali. Hráli jsme si a řádili (tedy, prý cvičili) v naprostém tichu. Já taky nejsem moc uštěkaný. Většinou dávám najevo štěkáním buď absolutní radost, nebo absolutní frustraci. Vše mezi tím komunikuji také spíš řečí těla. Maximálně si tiše zavrčím tehdy, když nejsem v pohodě, nebo když výchovně varuji mladšího pesana, že už je ale opravdu moc odrzlý.

V podzimní mlze jsme tedy jako naprosto tichá dvojice působili až trochu přízračně. Ale ujišťuju vás, že opravdu existujeme. Spolupracovat však umíme i beze slov. Takže jsem vlastně to mlčení bral jako další vzrušující proměnnou našich tréninků.

Váš Portos
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama