Přívoz

2. dubna 2018 v 21:06 | Darina |  Srdce mušketýra
Pac člověci,

Já jsem se teď měl. Byly Velikonoce, nastává jaro. Už i já to vím a kvapem se zbavuji zimní srsti. Ale o tom si povídat nechci, česání je nuda. Přesněji nuda s piškotem na konci. Ale to jaro ve vzduchu! Prý trochu divočím, ale když ty psí holky tak náááádherně voní!

Dočkal jsem se několika mimořádných venčení a to dnešní bylo super! Ráno jsem šel s paničkou a odpoledne s trenérkou na superdlouhou vycházku. Míček jsme tentokrát moc nepoužívali, ani jsme nic moc necvičili, zkrátka užívali jsme si dlouhé vycházky na sluníčku. Šlapali jsme cikcak přes Stromovku (to abychom se vyhnuli těm největším shlukům lidí, a také chodíme tak, abychom minuli zóny, kde musí pejsci chodit na vodítku) - a já jsem si blaženě běhal, klusal, trochu čenichal, abych si přečetl všechny pesemesky na rozích a křižovatkách… a potom jsme došli k řece.

Smočil jsem tlapky, protože svolení ke koupání jsem nedostal, trochu jsem se prolítal v písku, trochu si zahrabal (to já občas taky rád) a nakonec jsme nastoupili do takového divného autobusu. Neměl střechu a jel po vodě. Trochu víc se to houpalo, ale já už přece znám auto, tramvaj, autobus i vlak, tak jsem se ani moc nedivil. Jen místo po silnici to nějak jelo po vodě. Prý se tomu říká přívoz. A ten pán, co se mu říkalo kapitán, byl na nás moc hodný a nechal mne sedět vepředu, abych se nemusel tlačit mezi cyklisty a dělit se o lavici s dalšími psy. Bylo to moc prima, protože jsem nemusel mít košík (tem mi trochu kazí radost z cestování). Moc jsem si to tedy užíval. Jenže jsem se přívozovali jen asi pět minut a pak jsem vystoupil a koukám, že jsme na druhé straně řeky. To tedy bylo kouzlo! Přívoz je pro mne tedy něco jako jezdící schody, zkrátka tohle je most, který jezdí.

Moc jsem nechápal, proč mne trenérka chválí, když vlastně o nic moc nešlo, ale to, že jsem šikovný, slyším moc rád a odměnu jsem si taky užil. A jako bonus jsem pak měl i tu cestu tramvají, kde jsem ležel a koukal dveřmi ven. Měl jsem radost, že jsem zkušený cestovatel. Prý už mi zbývá poznat jen letadlo. Tak nevím… třeba i to někdy bude!

Váš Portos
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama