Klacek

2. prosince 2017 v 18:39 | Darina |  Srdce mušketýra
Je to trapné. Ale nějakým nedopatřením se stalo, že jsme vyrazili venčit bez jakékoli hračky. Nu což, stane se a budeme to muset nějak přežít.

Začátek venčení byl legrační. Dobrých 15 minut předváděl Portos všechno možné, včetně chůze u nohy, protože nemohl uvěřit, že v mé kapse jsou "jen" pamlsky a žádná hračka. Ví, že dovedu způsobit objevení či zmizení pamlsku i hračky ex nihilo. Jako chytrý pejsek si občas někde zkontroluje kousek terénu, když má pocit, že bych měla tendenci tam něco umístit, ale již se přesvědčil, že bez povelu tam nic nebývá. Že se ty zajímavé věci objevují jen v souvislosti s povelem. A pak jsou třeba i na tom místě, které předtím kontroloval.

Tentokrát byl zklamaný, že moje všemohoucnost selhala. Hračky zkrátka nebyly! Během těch 15 minut to přijal jako fakt, s kterým se musí vyrovnat. S čím si tedy dnes budeme hrát? Cvičit za pamlsky je fajn, ale s hračkou je to akčnější!
Když jsem mu nabídla klacek, pohrdavěho jedním křupnutím překousl a přestal se o něj starat. Co s takovým párátkem o síle mužského palce?

Zabavovali jsme se, jak se dalo. Jako na potvoru nikdo v parku nic neztratil. Ale pak jsem to uviděla. Nebyl to klacek, byla to už spíš kláda. Délka tak 60 cm, průměr dobré 3 až 4 cm. Konečně něco podle mušketýrova gusta! Kládu jsem hodila. Začal se k ní chovat jako k ulovené kořisti. Po strašně dlouhé době se ozvaly nějaké ty lovecké geny. Proto musel klacek několikrát předpisově zavraždit. Dokonce projevil emoce! Tlumeně si sám pro sebe štěkal a vrčel. Kdybych byla odvrácená zády, sluchem bych to hodnotila jako projevy psa baskervillského. Ale byla to jen hra. Portos se choval podobně jako malý kluk, co si při ježdění s autem dělá brmmm, vrmm, vrmm. Byl zcela zaujatý hrou na lov. Svou malou kládu si pak tahal s sebou, hlídal ji. Později ale pochopil, že i kláda se dá kopat, jen musí dávat pozor, kam dopadne, protože je daleko těžší, než tenisák. A že se loví až po dopadu.

Dokonce předvedl, že chápe pojmenování tohoto objektu. Všechny dlouhé předměty jsou klacek! Dokázal ho na výzvu aportovat. Na druhou stranu, nedělalo mu problém nakonec nechat svou ulovenou kořist v parku. Ani jsme nemuseli dělat change! Klacek je zkrátka hračkou ad hoc. Jen musí být velký a těžký. A okusovatelný. To ke hře také patří.A propos, budu muset zjistit, jak velká je mušketýrova slovní zásoba.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama