Nový figurant

26. července 2017 v 21:42 | Darina |  Srdce mušketýra
Pac dvounožci,

Dnes mi trenérka udělala velikou radost. Na venčení s námi šel další dvounožec. A byl to kluk. Mám s nimi své zkušenosti, ale pohybuje se jich kolem mne o něco méně. Tak tedy šel.

Nejprve jsem nevěděl, co od něj mám čekat. Proto jsem si ho zcela vzorně nevšímal. Neskákal jsem na něj, neotravoval, zkrátka předvedl jsem ukázkové chování k neznámému dvounožci.

Ale ukázalo se, že tem dvounožec si s námi bude hrát. Byl jsem nadšený. Abyste rozuměli, já jsem nadšený každou novou hračkou a každou novou hrou. Byla to pro mne ale práce. Protože jsem musel s tím novým figurantem komunikovat. On mne moc číst neuměl, proto jsem se musel hodně snažit, abych mu řekl, co chci.

Nejprve jsem musel zjistit, kde si stojí ve smečkové hierarchii. Proto jsem ho trochu testoval. A ejhle, míček mi byl ochoten házet i kopat - když mu to dovolila trenérka. Takže tenhle dvounožec tady nevelí! Dobře. Zkusil jsem tedy, nakolik je trénovatelný. Tj., nakolik bude dělat to, co chci já. To také selhalo. Když jsem si probral v hlavě svou smečku, zařadil jsem ho nakonec někam za Zuzu. Ta mne má přečteného mnohem víc. Tenhle se sice nedal tak snadno ukecat, když jsem na něj zkoušel své kořistnické přežvykování a kradení míče, ale zas bylo jasné, že neumí moc dávat povely. Měl trošku tvrdší intonaci a byl netrpělivý, takže mu nevadilo zopakovat povel víckrát, když jsem nezareagoval.

Trenérka mu ukazovala, jak mne vlastně učí, jak ten proces probíhá a proč. Dík tomu jsme projeli všechny cviky, které umím a docela jsme i dost čuchali, tedy, já jsem čuchal. Zahráli jsme si Hledej! (piškoty hledám rád a nadšeně) Hledej pána! (tady jsem musel přemýšlet, že mám najít zrovna jeho, moc se tedy schová vat neumí, ale dává za to velké odměny). Předvedl jsem, jak hledám skořici v přírodě (to už umím moc pěkně) a zkusili jsme skořici v ruce tohohle dvounožce. Docvaklo mi to hned a krásně jsem označil správnou ruku. Když jsme to za nějakou dobu zkoušeli znovu, byla situace nastavená tak, že mu skořici schovala trenérka do přední kapsy džínů. Jenže tenhle figurant je nezkušený a na vzorek pak ještě mákl. Značil jsem tedy znovu ruku, protože u sedícího dvounožce byla prostorově blíž, než kapsa. Tady jsme se s trenérkou nepohodli, ona se tvářila, že je to špatně a já znovu značil ruku, protože jsem tam tu skořici zkrátka cítil. Skoro jsem se urazil, že mi nevěří. Vymyslela to tak, že donutila toho dvounožce, aby tu ruku zvedl a já na ni nemohl a pak jsme hledali spolu. Tedy, to bylo vážně těžké. Ale mám novou zkušenost. Budu se muset naučit, že když hledám, jde gentlemanství stranou a je potřeba podezřelý objekt - i podezřelého dvounožce - projet čenichem důkladně. Prý na tom budeme ještě pracovat. Figuranti, třeste se. Jo, a klidně vás zvu na venčení. Prý potřebuji zkušenost s mnoha dvounožci. Klidně vám na oplátku předvedu, jak jsem šikovný a co všechno už umím.

Váš Portos
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama