Australský víkend VI - Hmyzí

4. června 2015 v 20:22 | Darina |  Kimbilio
Z popisovaných událostí je jasné, že víkend byl přímo přecpán událostmi. Některé v celém tom ruchu a shonu zapadaly.

První nepříjemné překvapení se přihodilo už v sobotu ráno, kdy jsme u ventilace zpozorovali obrovského sršně. Tiché doufání, že to byl ojedinělý atak zůstalo nevyslyšeno. V poledne se kolem karavanu poflakoval další. A se sršni nekamarádíme. Ben už žihadlo dostal a bylo mu po něm nedobře. U Miyi by se mohla rozjet alergická reakce a lidem bodnutí také dvakrát nesvědčí.

Čmeláci, které jsme vyrušili v pátek svým příchodem, nám nevadili. Jednak byli jenom dva, jednak pochopilil, že v karavanu s kelpiemi asi nebude klídek a tak se během pěti minut odlétli poohlédnout po něčem klidnějším. Sršni tak povolní nebyli. A situaci bylo nutno řešit. Venkovní teplota neukazovala na to, že by se dalo spát pod širákem. Karavan se nedal moc zabezpečit, ač jsme nepochopili, kudy se tak obrovský sršán mohl protáhnout dovnitř.

V poledne tedy přišla na řadu chemie. Karavan jsme vystříkaly, zvášť pečlivě kolem potenciálních vstupních otvorů. Pak jsme jej uzavřeli a čekalo se do večera. Chemický útok zabral. I přesto jsme se vroucně modlili za pokojnější noc.

Nebesa nás vyslyšela. Žádný hmyz nerušil náš spánek a vzhledem k tomu, že psi byli také unavení, byla to o mnoho klidnější noc, než předešlá. Byla také větší zima. Ben se stočil doprostřed postele k nohám, Miya sice zabrala pozici u hlav, ale já ji přelstila tím, že jsem se do spacáku zamotala i s hlavou. Mám ho naštěstí tak dlouhý, že to jde. V šest to sice zkoušela, ale moje otrávené zavrčení ji odradilo od dalších aktivit. Tak se jen víc přitulila , aby měla teplíčko a ještě na chvíli usnula. Když se o půl hodiny později probrala, začala naštěstí vehementně budit svou paničku a mne nechala na pokoji.

Vylézt do chladného rána a rozhýbat se nebyl úplně příjemný úkol. Ale byl před námi nový den a nové zážitky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama