Tábor Brod nad Tichou, neděle 21.7.2013

6. srpna 2013 v 20:03 | Darina |  Brod nad Tichou 2013 - tábor
Již v dobách oddílového dávnověku se diskutovalo o tom,že bychom měli vést kroniku, aby to nejlepší, co jsme prožili, neupadlo v zapomnění. Síly ani čas a ochorný brk písařský se nikdy nenašly. Dnes aspoň já sedím před monitorem svého počítače a datluji své vlastní zážitky a pohledy. Nejsou objektivní (ale můžete přidat komentáře). Jsou to totiž ty moje zážitky a pohledy.

Neděle, 21.7.

Po sobotní brigádnické mimořádce se mi opravdu nechtělo vstávat na vlak v 6 hodin ráno. Prospala jsem se tedy do růžova, zašla řádně na nedělní bohoslužbu a poté neuspěchaným krokem na stanici pětky, která mě vysadila u Hlavního nádraží. Během několika minut se to na srazišti začalo hemžit a ve chvilce tam byl hustý dav. Kufry, kluci, rodiče, poslední důležitá napomenutí… zkrátka zmatek nad zmatek.

Kufry byly nacpány do Pifova auta, vlčata a skauti do vlaku - a jelo se. Skautské kupé bylo až nepravděpodobně spořádané a tiché (obdivuji, jak si Drobek skauty vycepoval!), vlčácké, nu přesně jako vlčácké. Kluci se nejvíc bavili uzlovačkami - možná nastal čas začít vyrábět malá lasa, "pejsky".

Vystoupila jsem ve Stříbře a čekala na osobák. Kluci měli jít z Plané pěšky. To se mi nechtělo a navíc mne lákala keška 100 m od nádraží Smějící se. Odlovila jsem si ji trochu nervózně (stále jsem nemohla trefit ten správný podchod pod kolejemi) a pak v pohodě dojela do Brodu nad Tichou. Zabloudit se nedalo, věž kostela je nepřehlédnutelnou dominantou. Pod kostelem jsem potkala první skauty, kteří právě dorazili z Plané. Podle Pifova popisu jsem čekala, že budu spát někde ve stodole. Chyba lávky! Tábor byl sice utopen za farou na louce, ale mne čekala obrovitánská půda. Kousíček byl oddělen a bylo tam veliké štítové okno s výhledem na tábor. Rozhodla jsem se, že si ustelu přímo pod ním. Výhled byl nádherný - v noci se mi do okna nakláněl celý vesmír.

S podvečerem jsem se vydala na kopec pro další keš. Kdo by odolal, když GPS ukazovala vzdušnou čarou 500 metrů? Stoupala jsem tiše do kopce a slunce se na opačné straně sklánělo k obzoru, prodlužovalo stíny a vrhalo zlaté světlo. Kešku jsem našla rychle - asistovaly mi dvě srny, které jako splašené vyrazily z rokle - a vracela se lukami k táboru. Právě včas - příprava večeře končila a první krmení dravé zvěře mohlo vypuknout.

Kluci už byli také rozděleni do stanů a tábor pomalu začínal. Skutečností je, že tolik nás ještě nikdy nebylo. Počátek (počty a lidé se v průběhu přeskupovaly) byl ve stavu 10 vlčat, 5 skautů, 6 roverů a 4 kusy vedení (na pár dní se ukázal Paragraf!!!)


Dlouhý letní večer sváděl k ponocování, ale byla za námi dlouhá cesta. Dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama