Noc 23.-24.7.

14. srpna 2013 v 13:50 | Darina |  Brod nad Tichou 2013 - tábor

Večer a noc byly ve znamení první bojovky. Pravda, tento kousek táborové historie je poněkud nejasný. Jak to celé mělo být, se mi nepodařilo rekonstruovat ani po návratu z tábora. Ale prý se roveři nejprve dohadovali s jiným oddílem, že nás přepadne. Z toho z nejrůznějších důvodů sešlo. Vznikla pak geniální myšlenka - Přepadněme se sami!!! Nedomyšlené na tom bylo pouze to, že přepad měl i neměl být součástí táborové hry, roveři tedy přepadali spíše stylem strašení a v maskách, které k táborovce používali. Nesnažili se o žádné tiché plížení atd. K vedení se informace dostala ve stylu: bude přepad zombíky (zatajila jsem asi, že táborová hra měla vznešený název Zombie apokalypsa). Dle obdržené informace jsme se zařídili. Byla to první noc, kdy se stavěly hlídky. I to bylo samo o sobě dost legrační. Po přípravě prvního seznamu kdo a kdy bude hlídat, se ukázalo, že v táboře jsou odvážlivci, kteří v noci nevystrčí ze stanu nos, natož aby hlídali tábor! Na místě se provedly nějaké změny a měli jsme jasno aspoň o složení první hlídky.

Když hlídka nastupovala, prošmejdila jsem s Mervinem tiše (opravdu ve stylu přepad) všechny stany. Nikdo se neprobudil. Z každého byl odnesen nějaký suvenýr: boty, v jednom případě celý kufr. Před obličejem spícího Skřeťana (měl hlavu obrácenou ke vchodu) byl z Chroustalova kufru opatrně vytažen jeho milovaný plyšový králíček. Na tomto táboře to nebylo obzvlášť těžké, před zraky "bdělé" hlídky by se dal odtěhovat snad i celý stan.

Původně jsem plánovala po tomto bodu programu skončit. Přece jen, není mi už dvacet, neměla bych moc ponocovat a věk mám na to chovat se vážně a důstojně. Odkráčela jsem na svou půdu a chvíli z vikýřového okna sledovala dění. Bylo více než legrační. Kolem tábora se míhaly postavy roverů (pohybovali se dost rychle na to, aby bylo možno ve většině případů vědět, kde kdo je). Hlídka si nerušeně v jídelně četla u petrolejky časopisy. Saláti! Ukázalo se, že je z četby nevyruší ani podivné zvuky. Seděli si u lampy… To byla výzva. Napadlo mne, že si pro tu lampu zkrátka dojdu…

Další události ponechme zahalené rouškou tmy.Byly poněkud zmatené. Určitě se však stalo následující:
  • nocí vyl poněkud mutující vlkodlak (odpovídalo mu bečení ovcí) a ozývaly se různé děsivé zvuky
  • byla prý spatřena tábořištěm poletující bílá slepice
  • Pif objevil v eráru něco, co opravdu nečekal
  • byla unesena hlídka a ráno nalezena svázaná u kostela
  • plyšový králíček se ocitl na stožáru, další věci na okolních stromech
  • někdo snad postrádal i spacák
  • ani roveři nebyli s to se shodnout, kdo nás to vlastně přepadl
  • nad ránem prý o tom všm pronesl Pif něco za asi 60 kliků
Můžeme tedy shrnout, že s ránem nastala malá krize identity a velká únava.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama